Tak for et stærkt fremmøde til generalforsamlingen

Odense Ishockey Klub
8. jun. 2026

Kære medlemmer

En stor tak for det flotte fremmøde til Odense Ishockey Klubs generalforsamling. Vi var langt over 100 deltagere, heraf hele 95 stemmeberettigede.

Det vidner om et stærkt engagement og en klub i bevægelse. Tak for tilliden til den siddende bestyrelse, som fortsætter arbejdet og den rejse, vi satte i gang for tre år siden.

Vi vil fortsat have fokus på fællesskabet – og på at styrke det fundament, som fællesskabet bygger på. Bredden, motionen og talentudviklingen slipper vi ikke.

Foran os ligger mange opgaver, hvor vi får brug for jer: både i udvalg og til konkrete opgaver. Vi har stadig brug for flere frivillige til afvikling af Bulldogskampe, vores stævner samt øvrige kampe og events.

Vi håber på samme store engagement og lyst til at bidrage, som vi oplevede på generalforsamlingen.

I den kommende tid konstituerer bestyrelsen sig og indsender referatet til myndighederne. Allerede inden sommerferien holder vi første bestyrelsesmøde, hvor vi prioriterer de vigtigste opgaver og projekter.

Herefter melder vi en plan ud. Har du lyst til at deltage i de mange opgaver eller indgå i et udvalg, så meld dig meget gerne på banen.

Slutteligt skal der lyde en stor tak til alle opstillede kandidater – og endnu en gang tak for tilliden og støtten til den siddende bestyrelse.

På vegne af bestyrelsen Mads Porsmose Odense Ishockey Klub

Klar til at komme i gang?

Udforsk Holdsport, eller opret en konto med det samme og begynd at administrere din klub. Du kan også kontakte os for at få hjælp til opsætningen af din klub.
Hvad koster det?
Hvilke behov har din klub? Basis eller PRO abonnement?
Priser
Funktionsoversigt
Ingen 2 klubber er ens. Vores funktioner dækker dine behov.
Funktionsoversigt