​Snip snap snude - sæsonen er for længst ude!

Aarhus Studenternes Volleyballforening
2. jun. 2025

Snip snap snude - sæsonen er for længst ude!


Men snydes for et billede af sæsonens fine medaljer skal du da ikke🥈🥈 Det blev til sølv i både Pokal- og Danmarksturnering for ASV Elite Kvinder og ASV Elite Herrer blev nummer 4 i begge turneringer.

Vores divisionshold har leveret blandede resultater, med 1. div. kvinder på en sikker 2. plads i puljen, og 1. div. herrer med en ærgerlig nedrykning som de to yderpoler.

I serierækkerne er det blevet til mange gode timer og kampe i hallerne med solide midterplaceringer over hele linjen 🐬

Vi har altså hold i alle rækker undtagen 1. div. herrer næste sæson. Således er der en masse at glæde sig over, men også ting at arbejde videre med frem til næste sæson 💪

Selvom vi er gået lidt i sommerhi, så sover hallerne bestemt ikke. Hver mandag kan vores dejlige medlemmer nemlig mødes til en god omgang sommermix ☀️

Vi er i gang med at planlægge næste sæson, og det bliver rigtig godt! Vi starter træningerne op i uge 33-34. Hvis du er interesseret i at prøve ASV af, så meld dig bare ind på det hold, du tænker der passer via hjemmesiden her, så får du direkte besked i din indbakke når vi har nyt ✉️ Du kan også følge med på vores Instagram @aarhus_studenternes_volley, og vi kan love jer, at der snart er flere spændende nyheder fra os✌️

Klar til at komme i gang?

Udforsk Holdsport, eller opret en konto med det samme og begynd at administrere din klub. Du kan også kontakte os for at få hjælp til opsætningen af din klub.
Hvad koster det?
Hvilke behov har din klub? Basis eller PRO abonnement?
Priser
Funktionsoversigt
Ingen 2 klubber er ens. Vores funktioner dækker dine behov.
Funktionsoversigt