Sæsonen slutter i denne uge!

Odense Ishockey Klub
27. apr. 2026

Der er stadig is til de mindste og de ældste i denne uge. Det betyder at U12, U14, U16, U19, Divisionen og Kvindeholdet holder kort ferie. Inden I når så langt vil vi bede jer:

· Tjekke tasken/skabet for OIK-kædetrøjer. Dem vil vi gerne have tilbage, og vi vil gerne vaske dem denne uge. Du kan hænge kædetrøjerne i et omklædningsrum eller lægge dem foran OIK’s kontor.

· Donere det udstyr du er vokset ud af til OIK, hvis det ikke skal sælges eller gives til anden side. Vi benytter det på voksen begynder og OIK Hockeyskole.

· Hjælpe med at tømme skabe og rydde op under dit skab og ovenpå dit skab.

· Give pucke til OIK, så vi har ammunition til når skudtræningen begynder i hal 2.

Slibeteamet takker for sæsonen og skriver, at de holder sommerferie fra 30.04., men kan kontaktes på 53245688, hvis du har brug for hjælp til slibning i foråret.

Klar til at komme i gang?

Udforsk Holdsport, eller opret en konto med det samme og begynd at administrere din klub. Du kan også kontakte os for at få hjælp til opsætningen af din klub.
Hvad koster det?
Hvilke behov har din klub? Basis eller PRO abonnement?
Priser
Funktionsoversigt
Ingen 2 klubber er ens. Vores funktioner dækker dine behov.
Funktionsoversigt