Kom til generalforsamling – og vær med til at forme fremtiden for TSIF Håndbold
Kom til generalforsamling – og vær med til at forme fremtiden for TSIF Håndbold
Onsdag den 19. august 2026 afholder TSIF Håndbold generalforsamling.
Generalforsamlingen er klubbens vigtigste møde. Her gør vi status på året, ser frem mod den kommende sæson og vælger de personer, der skal være med til at udvikle klubben i de kommende år.
I år søger vi særligt nye bestyrelsesmedlemmer.
Vores klub eksisterer kun, fordi frivillige lægger tid, engagement og hjerte i fællesskabet. Nu har du mulighed for at blive en del af det hold, der arbejder for, at børn, unge og voksne fortsat kan få gode oplevelser med håndbold i TSIF.
Du behøver ikke have erfaring med bestyrelsesarbejde. Det vigtigste er lysten til at gøre en forskel.
TSIF Håndbold bygger på tre værdier:
🖤 Fællesskab 🖤 Glæde 🖤 Respekt
Dagsorden
- Valg af dirigent og referent
- Bestyrelsens beretning
- Fremlæggelse af regnskab
- Fastsættelse af kontingent
- Forelæggelse af bestyrelsens budgetforslag
- Behandling af indkomne forslag
- Valg til bestyrelsen
- Eventuelt
Forslag, som ønskes behandlet på generalforsamlingen, skal indsendes skriftligt til formanden senest onsdag den 5. august 2026.
Vi håber at se mange spillere og forældre til en vigtig aften for klubben.
Sammen skaber vi fremtidens TSIF Håndbold
Har du spørgsmål til bestyrelsesarbejdet? Kontakt et medlem af bestyrelsen – vi fortæller gerne mere.
Mvh
Bestyrelsen