2 kæmpe oplevelser på programmet

Frederikshavn Ishockey Klub
21. maj. 2024

Vi havde en fantastisk tur sidste sommer, da vi var til Rammstein. Vi har – takket være den flotte indsats vores barcrew leverede sidste gang – nu fået mulighed for at stille op til 2 super fede koncerter denne sommer:

RAMMSTEIN fredag den 5. juli i Valbyparken

BRUCE SPRINGSTEEN tirsdag den 9. juli i Odense   

Alle kan blive en del af vores bar-crew

Du behøver ikke gå op i ishockey eller være medlem af vores klub for at deltage. Du skal bare have lyst til en unik oplevelse, være klar på at lange øl over disken og gå til hånde i baren - og så skal du være fyldt 18 år. Barene er placeret inde på koncertpladsen, så du kan opleve musikken imens. Da FIK tjener en skilling til klubklassen på at hjælpe til, støtter du ungdoms- og talentudviklingen i vores klub, samtidigt med at du får en fed oplevelse. Spiller du eller dit barn ishockey i FIK, optjener du desuden 2 krydser pr. tur du deltager på.

Du må invitere alle de hjælpere med, du kan finde - og hver hjælper du tilmelder optjener selvfølgelig 2 krydser til dit kontingent. Det kunne være en oplagt tur for dig og vennerne eller kollegaerne, naboværnet, fodboldholdet, madklubben eller mødregruppen. Deltager du alene, skal du ikke være nervøs, du bliver en del af et fedt fællesskab på dagen, og hvem ved, måske kommer du hjem med nye venskaber for livet.

Læs mere om de 2 barcrew-ture og tilmelding dertil lige her:

www.fik.dk/frivillig

Klar til at komme i gang?

Udforsk Holdsport, eller opret en konto med det samme og begynd at administrere din klub. Du kan også kontakte os for at få hjælp til opsætningen af din klub.
Hvad koster det?
Hvilke behov har din klub? Basis eller PRO abonnement?
Priser
Funktioner
Ingen 2 klubber er ens. Vores funktioner dækker dine behov.
Funktioner