Indkaldelse til Ordinær Generalforsamling 27. marts 2023

Jægerspris Underducks
8. mar. 2023

Kære medlemmer

Hermed indkaldes til Ordinær Generalforsamling i Jægerspris Underducks Floorball Club, som finder sted d. 27. marts 2023 kl. 19.30 i Møllegårdhallens kantine.

Se vedhæftede dagsorden iht. foreningens vedtægter.

Som det ses skal vi finde en ny suppleant til bestyrelsen, da Tom Lysgaard ikke modtager genvalg. Vi vil gerne takke Tom for indsatsen siden den ekstraordinære Generalforsamling.

På valg er yderligere Carina Petersen, Ole Peltola, Jan Tykær Kristensen og Jan Rud Petersen som alle blev valgt ind ved ekstraordinær Generalforsamling - de modtager alle genvalg.

Forslag til vedtægtsændringer samt punkter til diverse skal være bestyrelsen i hænde senest 20. marts 2023.

På bestyrelsens vegne

Jan Rud Petersen

Dagsorden

Klar til at komme i gang?

Udforsk Holdsport, eller opret en konto med det samme og begynd at administrere din klub. Du kan også kontakte os for at få hjælp til opsætningen af din klub.
Hvad koster det?
Hvilke behov har din klub? Basis eller PRO abonnement?
Priser
Funktioner
Ingen 2 klubber er ens. Vores funktioner dækker dine behov.
Funktioner
En uforpligtende gennemgang af systemet
Book en tid her